Złoto we wnętrzach – letnie dekoracje domu

0
1406
dekoracje domu

Kto pragnąłby mieć mieszkanie całe we złocie? Na pewno te osoby, które lubią kicz i się go nie wstydzą. Natomiast inni chcieliby tylko troszkę złota u siebie. Nie wiedzą jednak, gdzie jest granica umiaru oraz harmonia kompozycji kolorystycznej. Od dłuższego czasu trendy wnętrzarskie promują złote dodatki. Aranżacje zachęcają do wzbogacania mieszkań w te akcesoria, które dodają pomieszczeniom elegancji, przytulności i ciepła. Jeśli nasze mieszkanie urządzone jest w kolorach: białym, szarym, beżowym, złote elementy będą bardzo dobrze wyglądały na tle wymienionych barw. Na czarnych meblach również prezentują się efektownie. Nadadzą wyposażeniu szlachetności. Złote uchwyty do szafek sprawdzą się zarówno w kuchni, jak i łazience. W obu pomieszczeniach można również zamontować złote baterie kranów. Natomiast w salonie lustro lub obraz w złotej ramie na pewno wywrą wrażenie na przybywających gościach. Jak się okazuje wprowadzanie odważnego, błyszczącego elementu do wnętrza nie jest trudne. Wiemy również, że dobrze będzie się komponował z różnymi barwami.

Jak wykonać letnią dekorację domu?

Nadchodzi lato, ale twój dom wciąż wygląda na środek zimy? Rozjaśnij przestrzeń kilkoma łatwymi poprawkami, aby nadać domowi letni wygląd. Pomyśl o tych wskazówkach jak o sukience dla swojego domu!

Kolor
Zrób spis poduszek dekoracyjnych. Czy są to ciemne kolory i cięższe tkaniny? Zmień je na niedrogi lekkie jedwabne lub bawełniane poduszki, które pasują do ogólnego wyglądu, ale wprowadzają do domu letnie kolory, takie jak żółty, czerwony, pomarańczowy, jasnozielony lub jaśniejszy błękit. Aby zaoszczędzić, kup poszewki na poduszki i po prostu uzupełnij stare poduszki.

Roślinność
Jednym z najtańszych sposobów na aktualizację wyglądu pokoju jest wprowadzenie nowych roślin i świeżych kwiatów. Zdobądź jasne doniczki lub pomaluj je i dodaj rośliny kwitnące.

Wykorzystaj swoje przestrzenie na zewnątrz
Czy Twój pokład lub ganek zamienił się w parking na rowery i zabawki? Posprzątaj bałagan i wykorzystaj to miejsce! Większość dużych sklepów oferuje niedrogie meble ogrodowe. Stwórz ładny stół lub krzesło i ciesz się na zewnątrz.

Wprowadź naturę do środka
Zaktualizuj swoje wrażenia kulinarne w sezonie dzięki zastawom stołowym, które wykorzystują naturalne motywy – tropikalny, oceaniczny lub kwiatowy – aby zapewnić piękne jedzenie na świeżym powietrzu. Zaktualizuj także kuchnię za pomocą ściereczek do naczyń i rękawic z jednym palcem piekarnika, które mają te same motywy.

Rozjaśnij swoje łóżko
Odłóż ciężką kołdrę na sezon i przykryj łóżko bawełnianą lub lnianą narzutą na sezon. Wybierz jaśniejszy kolor, aby rozjaśnić cały pokój i dodaj poduszki do rzucania w słonecznych kolorach lub z motywami patriotycznymi