Tania podróż do Krajów Skandynawskich

0
1182

Pora jesienno-zimowa jest okresem, w którym większość z nas, przygnębiona panującą za oknem szarugą, zastanawia się, w jaki sposób spędzić tegoroczne wakacje. Na myśl przychodzą wówczas wczasy za granicą, polskie morze czy góry. Każdy chce wykorzystać urlop najlepiej jak to tylko możliwe. Niewiele osób pomyśli wtedy o chłodnych a zarazem urokliwych miejscach jakimi są kraje skandynawskie.

Norwegia, Finlandia i Szwecja posiadają w swej ofercie turystycznej wiele ciekawych atrakcji, które z pewnością warto zobaczyć. Do wizyty w powyższych miejscach można jednak zniechęcić się dość skutecznie z powodu wysokich kosztów podróży i noclegu. Jednak, sytuację tę za pomocą niewielkiego wysiłku i własnych chęci można skutecznie zmienić.

Przykładem takiego działania jest wcześniejsze planowanie podróży

W ten sposób można zaoszczędzić naprawdę wiele. Dodatkowe fundusze pozostaną w naszych kieszeniach także w przypadku wyboru oferty last minute. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można wykorzystać na zwiedzanie atrakcji czy dokonanie noclegu. Jednak i tę część podróży można skutecznie zaplanować w taki sposób, by jej koszty były zadowalające. Należy jednak pamiętać, że kraje skandynawskie są państwami, w których istnieje prawo do dowolnego a co najważniejsze legalnego korzystania z przyrody.

Na terenie wszystkich krajów skandynawskich bez obawy można rozbić namiot. Daje to możliwość obniżenia kosztów noclegu z jednoczesną możliwością podziwiania wielu walorów przyrodniczych.

Kraje skandynawskie mają również szeroką bazę noclegową. Oprócz drogich i luksusowych hoteli czy apartamentów oferują również pola namiotowe, kempingowe czy też domki samoobsługowe. Wszystkie wymienione propozycje są znacznie tańszą choć nie mniej ciekawą alternatywą. Wysokie koszta pobytu w krajach skandynawskich można skutecznie minimalizować także poprzez zamianę standardowego środka transportu, jakim jest samochód lub autobus, na wersję mniej zagrażającą środowisku. Mowa tu o rowerze.

Przejażdżki rowerowe umożliwiają darmowe zwiedzanie atrakcji krajów skandynawskich.

Przejażdżki rowerowe umożliwiają darmowe zwiedzanie atrakcji krajów skandynawskich. Pozwalają na bytowanie w pięknych okolicznościach przyrody, który niewątpliwie są norweskie fiordy czy szwedzkie wybrzeża wysp. Jeżeli i ten pomysł nie jest w stanie zachęcić urlopowiczów do odwiedzenia krajów skandynawskich, warto również wspomnieć o darmowych wycieczkach wgłąb państw. Wielu mieszkańców krajów skandynawskich chętnie oprowadza turystów po najciekawszych zakątkach ich świata. Jedyną zapłatę stanowi napiwek ofiarowany przewodnikowi. W ten sposób za niewielkim kosztem wycieczki kryje się możliwość zobaczenia i podziwiania najskrytszych terenów krajów skandynawskich. Przecież nikt nie zna ich lepiej od ludzi, którzy mieszkają tam na stałe.


Jeżeli nadal zastanawiasz się nad wyborem miejsca swojego wakacyjnego pobytu i nie jesteś przekonany, że kraje skandynawskie są wymarzonym dla Ciebie terenem, warto pokusić się o wycieczkę w tym kierunku. Urok tych miejsc na pewno zrobi na Tobie wielkie wrażenie i z pewnością nie pozwoli o sobie zapomnieć.