Rodzaje lamp

0
1345
rodzaje oświetlenia

Lampy medyczne

Lampy medyczne są niezwykle istotnym elementem gabinetów zabiegowych. Oznaczają bardzo często jakość takiego gabinetu. Są w ten sposób niejednokrotnie wizytówką gabinetu. Dobre oświetlenie jest bowiem dobrze rozpoznawalne przez pacjenta, budzi zaufanie bo jest dla lekarza oznaczeniem pola jego działania – im lepsze światło pada na określone miejsca, tym lepszej pracy można się spodziewać. W szczególności tyczy się to lamp zabiegowych, czy to lampy bezcieniowe, czy inne z podobnej serii.

Lampy ledowe dawno już weszły do gabinetów, są więc ich stałym wyposażeniem. Dając światło najlepsze, cechujące się odpowiednią jasnością i barwą, są równocześnie oszczędne w stosunku do innych rozwiązań oświetleniowych. A to za sprawą minimalnego promieniowania podczerwonego. Ne jest to rzecz jasna jedyny atut takich lamp zabiegowych. Mocowane na specjalnych „szyjach” nowoczesne lampy zabiegowe mogą rzucać najlepsze światło precyzyjnie – dokładnie w to miejsce, gdzie lekarz zechce. Atutów zatem jest sporo.

Lampy owadobójcze

Owady potrafią uprzykrzyć życie. Wiedzą o tym miłośnicy wypadów nad wodę, ale rzecz jasna nie tylko. Komary bywają nie do zniesienia, kąsając znienacka, a muchy potrafią nad ranem spędzić sen z powiek śpiącym najmocniej. W celu eliminowania takich patologii jak owady w domu, służą lampy owadobójcze.

Chyba od początku cywilizacji poszukiwane były skuteczne metody na pozbycie się komarów lub much. Przełomem okazała się po tysiącach lat elektryczność, bowiem można obecnie sięgnąć bez skrępowania właśnie po lampy owadobójcze. Wobec insektów pełnią po pierwsze funkcje odstraszające, odprowadzając latające pasożyty na zewnątrz lub utrzymując centrum ich aktywności właśnie tam. Chodzi wprawdzie o komfort, ale nie można przy tym zapominać, że insekty latające lub wszelakiego typu mogą przenosić choroby lub działać alergicznie. Owad nie powinien być jedynie straszony zabójczymi konsekwencjami, ale również musi być atakowany, czemu ma służyć lampa owadobójcza. Branża rolnicza coś o tym wie, równie dobrze ogrodnicza i gastronomiczna.

Lampy studyjne

Zasadniczym celem jest rzecz jasna efekt, który musi realizować dobra lampa studyjna, zaangażowana do pracy profesjonalnej. Nic tak jak cyfrowa studyjna lampa błyskowa nie zapewnia podczas wykonywanej pracy stałej mocy błysku i jednakowych parametrów temperatury barwowej. Dostępny na rynku sprzęt posiada również walory intuicyjne, czy to cyfrowy panel sterowania, który umożliwia precyzyjne ustawienie siły błysku w zakresie 8 przysłon, czy też Lampa może proponować obsługę przy pomocy dedykowanego na przykład wyzwalacza radiowego 2,4 Ghz, co bywa źródłem możliwości do sterowania lampą z poziomu choćby aparatu oraz proponując właściwości synchronizacyjne. Jeśli do tego dochodzi unikalna blokada kąta nachylenia lampy, możemy być pewni, że sprzęt to najwyższej jakości. Istotne jest sterowanie mikroprocesorowe oraz płynna regulacja nastaw energii błysku w zakresie 6 przesłon. Są na przykład modele, które posiadają zakres błysku regulowany ze skokiem 1/10 przesłony. Posiadając wewnętrzny układ redukcji energii przy zmniejszaniu wartości zadanej lampa potrafi naprawdę wiele.

Lampy techniczne

Projektowanie oświetlenia jest sztuką. Sztuką, która miewa zaskakujące efekty. Efekty niekiedy tak dobre, że sztuka ta okazuje się być niezwykle użyteczna, mająca wpływ na jakość życia, bo jak inaczej nazwać dobrze oświetlone miejsce.

Lumigo

Lampy techniczne są dziś stosowane dość powszechnie. Na zewnątrz lub w środku. Nie tylko w miejscach użyteczności publicznej, ale i prywatnych domach, gdzie lampa techniczna odnajduje doskonałe zastosowanie. Miejscem lampy halogenowej bywa choćby łazienka, gdzie oddaje, jak to lampa techniczna, pełna paletę barw.

Na uwagę szczególną zasługują przy tym lampy ledowe. Są po pierwsze trwałe, po drugie mogą być wbudowane w miejscach gdzie taka zabudowa gwarantuje pełną stylistykę. Lampa jako Jako podstawa iluminacji, lub stricte użytkowa, lecz podkreślająca również światłocienie miejsc.

Jakie oświetlenie do klasycznego wnętrza?

Są bowiem w domach takie miejsca, gdzie określone oświetlenie pasuje najlepiej, jak na przykład korytarz lub schody, gdzie oświetlenie może być umieszczone całkiem nisko.

Lampy UV

Kto by niegdyś pomyślał, że lampa może się przydać w kosmetyce. A jednak, to obecnie standard i coś całkiem popularnego, bowiem kosmetologia podobnie jak inne dziedziny życia poszły znacznie dalej niż przypuszczać by mogli znawcy procesów cywilizacyjnych.
I tak, w ten sposób światło oddawane przez specjalne lampy zaczęło gościć w salonach piękności. Lampy UV, bo o nich mowa, posiadając specjalne atesty i certyfikaty zostały zaangażowane choćby do suszenia paznokci pokrytych uprzednio makijażem. Rzecz jasna dobór odpowiedniej lampy jest sztuką, która ciąży na właścicielach salonów. Nie jest to też wcale takie proste, jak mogło by się wydawać. A to ponieważ tylko odpowiednia lampa jest w stanie podołać zadaniom ze wspomnianym makijażem paznokci. Musi ona dawać taki rodzaj światła, które ma określoną właściwość. Paznokcie pokryte lakierem hybrydowym lub żelem same domagają się odpowiedniego światła wysuszającego. Mowa o odpowiednich parametrach światła UV, które padając na określone miejsce może je zmieniać siłą wygenerowanej emisji.