Jakie oświetlenie do klasycznego wnętrza?

0
1003
lampa żyrandol na środku

Uwielbiasz klasykę w modzie, w dodatkach i we wnętrzach? Nie wyobrażasz sobie swojego domu w innym stylu? Doskonale, klasyczny styl to wybór idealny na lata. Ponadczasowy i elegancki, pomimo upływu lat. Warto więc wybrać go na motyw przewodni swoich wnętrz. Pozostaje tylko pytanie, jakie oświetlenie wybrać do klasycznego wnętrza.

Żyrandol czy lampa wisząca?

To dylemat, z którym każdy aranżujący klasyczne wnętrze musi się zmierzyć. Oczywiście nie ma na niego dobrej odpowiedzi, ale czy na pewno trzeba wybierać? Przecież równie dobrze można zdecydować się na oba warianty, nawet w jednym wnętrzu. Sprawdź, jak wiele pięknych żyrandoli możesz znaleźć w sprzedaży, na przykład tutaj: https://superdomowo.pl/kategoria/zyrandole/. Następnie poszukaj lamp wiszących, które pasują do wybranego przez Ciebie żyrandola i stwórz duet idealny. Możesz zamontować żyrandol na środku pokoju, a lampami wiszącymi doświetlić stół, komodę lub stolik kawowy. Dzięki temu nie musisz wybierać, a Twoje wnętrze nabiera jeszcze piękniejszego wyrazu i ciekawego charakteru.

Co oprócz żyrandola?

Styl klasyczny to przede wszystkim dbałość o szczegóły i detale, dlatego oświetleniowe dekoracje we wnętrzu to punkt obowiązkowy. Mowa tu o wszelkich lampach dodatkowych, takich jak kinkiety, lampy stołowe czy lampy podłogowe. Oczywiście wszystkie zachowane w klasycznym stylu. Warto wybierać te z dekoracyjnymi podstawami i ręcznie kutymi dekorami. Jeśli chodzi o klosze, polecamy te ze szkła witrażowego, które w doskonały sposób uzupełnia tradycyjne, klasyczne aranżacje. Sprawdzają się one nie tylko we wnętrzach klasycznych, ale także dworkowych i retro. Poza tym klasyczne abażury z tkaniny. Warto pamiętać o tym, że takie abażury absorbują nieco światła. Im jaśniejszy materiał, tym więcej światła zostanie przesłane na pomieszczenie. Lampy z czarnymi abażurami to głównie światło nastrojowe, dobre do sypialni lub salonu. Aranżując klasyczne wnętrze nie zapomnij też o ponadczasowych kinkietach. Niech staną się one subtelną dekoracją Twojej klasycznej przestrzeni.