Jak wybrać dobrą kawę?

0
625
kawa speciality

Zdawałoby się że wybranie kawy jest prostą czynnością. W praktyce jednak jest to czasami skomplikowane. Szczególnie jeśli nie znamy się na kawie to nie rozróżniamy pewnych kwestii. Żeby znaleźć dobrego dostawcę dobrej jakościowej kawy warto zwrócić uwagę na rzemieślniczych producentów kawy. Duzi dystrybutorzy często posiadają kawę o niższej jakości niż palarnie które działają na mniejszą skalę. Najwyższa jakość kawy to kawy specjality. Kawy takie produkuje się z najlepszych gatunków kawy oraz starannie dobiera się proporcje między wodą a kawą.

Sprawdź oferty rzemieślniczych palarni kawy, które działają na mniejszą skalę. Pamiętaj, żeby sprawdzić ile kosztuje kilogram kawy oraz jakie są opinie o danej palarni. Najlepsza będzie palarnia która pali kawę chwilę przed jej wysyłką.

Kawa Speciality

Najlepsze kawy ziarniste to te które oznaczone są nazwą specjality. Znaczenie kawy specialty jest takie, że ma ona delikatny smak i aromat. Ponadto kawa ta charakteryzuje się tym, że powstaje ona z najlepszych ziaren kawy. Kawa specialty można kupić w sklepach stacjonarnych lub internetowych. Cena kilograma tej kawy jest bardzo różna i zależy od marki oraz palarni. Najlepsza będzie palarnia, która pali kawę chwilę przed jej wysyłką.

Na co należy zwrócić uwagę, czytając etykiety kawy?

Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na datę palenia. Najlepsza kawa specialty powinna być palona tuż przed wysyłką. Po drugie, ważny jest rodzaj kawy. Najlepsze są te, które są mielone na świeżo. I wreszcie, cena – im droższa, tym lepsza? Niekoniecznie. Warto porównać ceny kilogramowe różnych palarni i wybrać tę, która oferuje największą wartość.