Czym jest inteligentny zamek? Znajdź odpowiedni zamek do swoich drzwi wejściowych

0
1424
inteligentny zamek do drzwi

Czym jest inteligentny zamek? Znajdź odpowiedni zamek do swoich drzwi wejściowych

Nasze domy i biura są wypełnione cennymi urządzeniami i przedmiotami, jednak zazwyczaj chronią je zwykłe, przestarzałe zamki do drzwi. Technologia użytkowa cały czas się rozwija – może to dobra pora, aby przesiąść się na inteligentny zamek? Pamiętaj jednak, aby przed dokonaniem ostatecznego wyboru sprawdzić, czy inteligentny zamek jest kompatybilny z najpopularniejszymi systemami smart home oraz, czy posiada protokoły bezpieczeństwa, które czynią go nienaruszalnym.

Odpowiednie zabezpieczenia, chroniące przed niepowołanym wtargnięciem, są ważne dla każdego z tych miejsc – nieważne, czy jest to nasz dom, mieszkanie na wynajem, czy biuro. W końcu przechowujemy tam nasze rzeczy osobiste, dokumenty służbowe oraz inne, cenne przedmioty. Aby chronić to, na czym nam zależy, potrzebujemy współczesnego, najnowocześniejszego rozwiązania, które wykorzystuje innowacje technologiczne.

Inteligentny zamek: dlaczego warto wybrać zestaw tedee + bridge

Czym jest bridge? Do czego on służy? Nie jest on obowiązkowy oraz nie wspiera wszystkich funkcji elektronicznego zamka do drzwi. Jest to jednak rozwiązanie, które pozwala na jeszcze większą kontrolę.

Bridge to niewielkie urządzenie, które jest montowane w odległości około dwóch metrów od drzwi wejściowych domu lub biura. Łączy się z inteligentnym zamkiem za pomocą Bluetooth oraz z Internetem – za pośrednictwem Wi-Fi. Jest to swego rodzaju most pomiędzy inteligentnym zamkiem a siecią. Dzięki niemu możemy korzystać z funkcji w trybie online: automatycznego lub zdalnego otwierania, powiadomień i automatycznych aktualizacji. Bridge jest również niezbędny w sytuacji, gdy chcemy korzystać z asystentów głosowych.

Tedee integruje się z najpopularniejszymi i najbardziej funkcjonalnymi systemami inteligentnego domu.

Oto niektóre z wiodących na rynku systemów kompatybilnych z Tedee:

  • Google Home.
  • Apple HomeKit.
  • Amazon Alexa.
  • Homey.
  • Fibaro.
  • Grenton.
  • Consolomio.
  • Ampio.
  • Jeedom.
  • eeDomus.

 

Korzyści płynące z dostępu bez użycia klucza

Inteligentny zamek to nie tylko doskonały wygląd i efekt estetyczny – to zaawansowane urządzenie zgodne z najnowocześniejszymi certyfikatami bezpieczeństwa, które pozwala na zdalne sterowanie drzwiami z dowolnego miejsca. Wystarczy dedykowana aplikacja oraz dostęp do Internetu.

Wśród zalet ważne jest wskazanie możliwości aktywowania powiadomień, które gwarantują ciągłe monitorowanie, automatyczne otwieranie i zamykanie drzwi, możliwość przekazywania dostępu za pomocą kodu, integrację z asystentem głosowym (dla osób niepełnosprawnych, ale nie tylko) i to, o czym już wspomniano – z najlepszymi systemami automatyki domowej.

Przed montażem inteligentnego zamka warto sprawdzić aktualny zamek, który posiadamy – pomoże to zrozumieć, czy należy wymienić wkładkę na nową lub wykorzystać dedykowany adapter i zachować stare klucze.

Inteligentny zamek, certyfikaty i sytuacje awaryjne

Należy pamiętać, że Tedee jest bezpiecznym urządzeniem inteligentnego domu, które uzyskało certyfikat AV-Test. Oznacza to, że inteligentny zamek mechanicznie w żaden sposób nie wpływa na bezpieczeństwo okuć drzwiowych. To sprzęt, który w bezpieczny sposób obraca wkładką zamka, co umożliwia jego zdalne otwieranie oraz zamykanie.

Prywatność dostępu jest w dzisiejszych czasach niezwykle ważna. dzisiejszych czasach nic nie jest ważniejsze niż prywatność dostępu, a to urządzenie gwarantuje to za pomocą wyrafinowanego, najnowocześniejszego systemu, który szyfruje komunikację za pomocą wielopoziomowego mechanizmu. Na przykład chmura jest dostępna za pomocą asymetrycznych kluczy, a Bluetooth jest również chroniony gwarantowanym protokołem.

Dzięki najnowocześniejszemu systemowi, Tedee szyfruje komunikację za pomocą wielopoziomowego mechanizmu – zarówno dostęp do chmury, jak i łączności Bluetooth jest chroniony odpowiednim protokołem – podobnym do tego, który wykorzystywany jest w bankowości internetowej.

Nie powinno to rodzić obaw przed brakiem dostępu podczas nieoczekiwanego lub nagłego wypadku. W rzeczywistości, w niefortunnym przypadku, gdy smartfon się rozładował lub został uszkodzony, nie należy zapominać, że zarządzanie zamkiem nie jest ściśle związane z urządzeniem, a dostęp można uzyskać za pomocą innego urządzenia.

W tego typu przypadkach możemy poprosić o pomoc krewnego, lub sąsiada, i zalogować się na swoje konto za pomocą ich urządzenia. Jeśli nie jest to możliwe, pozostaje opcja użycia tradycyjnego klucza, który bez problemu zmieści się w portfelu. Technologia ta gwarantuje możliwość dostępu we wszystkich sytuacjach i stwarza rozwiązania na każdą ewentualność.

Aby uzyskać więcej informacji, wystarczy zajrzeć na stronę internetową wiodącej firmy w branży: https://tedee.com/pl/home/