Brak ci motywacji – zobacz jak ją poprawić i działać

0
1325
jak się zmotywować do działania

Większość osób dopada poczucie smutku, wewnętrznej pustki, czują że mają dosyć wszystkiego, nie wiedzą co ze sobą zrobić. Brak im sił by ruszyć z miejsca i pokazać na co ich naprawdę stać, po prostu nie mają motywacji. Jeśli chcesz coś zmienić w swojej osobie, to dobrze trafiłeś bo mam dla ciebie 6 rad jak podnieść się, gdy motywacja cię opuści:

1) Zdefiniuj cel – wyznacz na czym ci zależy

Świat się zawalił bo straciłeś pracę, rzuciłeś studia, chłopak/dziewczyna cię zostawił, co dalej, jak żyć ? Po pierwsze weź się w garść i zastanów się czego oczekujesz od życia, kim naprawdę chcesz być, co robić. Ważne w tym momencie jest ustalenie priorytetów oraz wyznaczenie celu. Osiągnięte cele są świetne jeżeli chodzi o automotywację oraz pewność siebie, dają świadomość że zrobienie czegoś co wydawało się niemożliwe jest jak najbardziej możliwe. Zacznij stopniowo, od najprostszych aktywności, zrzuć kilka kilogramów lub codziennych ćwiczeń, nie zniechęcaj się, daj sobie czas. Pamiętaj małe zmiany powoduję kolosalne przemiany w naszym dotychczasowym życiu.

2) Zacznij marzyć i wyznacz sobie cele

Większość ludzi mówi, że z marzeń nie wyżyjesz i poniekąd mają rację. Nie chodzi jednak o całkowite bujanie w obłokach tylko uświadomienie sobie braku limitów i znalezienie pomysłów na sukces. Czy gdyby nie marzenia to ludzie lataliby dzisiaj samolotami, mieli smartfony, laptopy oraz inne gadżety, pewne osoby były na tyle śmiałe, aby stworzyć te pomysły w swojej głowie. Bądź jak oni i nie bój się marzyć.

3) Przestań wątpić w siebie – weź się do pracy

Bardzo wiele osób z naszego otoczenie próbuje nam wmówić, że do czegoś się nie nadajemy, niektórzy robią to, aby mam zaszkodzić albo podnieść sobie samoocenę. Inni jak nasi bliscy stosują ten zabieg by nas chronić, taka rada; powinni nas chronić przed nimi samymi. Pamiętaj ważne jest to co ty o sobie myślisz, nie cała reszta o tobie. Teksty w stylu „nie dam rady”, „nie potrafię”, „to nie dla mnie” możesz wsadzić do śmietnika, no chyba że chcesz dalej wieść takie życie jak do tej pory, ale to nie zależy już ode mnie.

4) Otwieraj się na nowe doświadczenia

Nie ma na świecie osoby, która lubiłaby wszystkie dostępne aktywności, jednak każdy czymś się fascynuje. Tylko żeby odkryć swoje upodobania trzeba próbować nowych, nieznanych z naszego punktu widzenia doświadczeń. Oczywiście nie wszystko będzie pasować do ciebie, ale będzie też wiele czynności, które pozwolą ci zobaczyć świat z innej perspektywy i rozwiną w tobie nowe umiejętności. Przykład; czy pokochałbyś taniec albo jazdę na rowerze, gdybyś nigdy tego nie spróbował albo docenił praktyczność jazdy samochodem ? Pewnie, że nie, zacznij już dziś.

5) Porzuć pesymizm – do 3 razy sztuka!

Jedną z najgorszych przeciwność, które należy pokonać jest pesymizm. Nie wiem jak ty, ale ja znam grono ludzi, którzy nie chcą podejmować ryzyka, a jak już podejmują i sprawy pójdą nie po ich myśli to żałują. Wszyscy oni zazwyczaj wypowiadają się w stylu, że nie należało tego robić albo trzeba było kogoś posłuchać, kto tak radził. Zmierzam do tego, że życie jest w większość losowe, mamy tyle procent szans na powodzenie, tyle na niepowodzenie. Jednak nie znaczy to że mamy zaprzestać próbować. Wielu „szczęśliwców” wygrywa główną wygraną w lotto, mimo tego że szansa wynosi 1:13 983 816 (0, 0000072%), szczęściu trzeba dopomóc, a nie podawać się po kilku niepowodzeniach.

6) Po prostu rób – zacznij od najprostszych rzeczy!

Ostatnia i zarazem najważniejsza rada, konieczne jest podjęcie inicjatywy, aby zaszły zmiany w twoim życiu. Oczywiście możesz liczyć na boską opatrzność, nosić różne amulety itp. Może będziesz jednym z tych szczęśliwców trafiąjących szóstkę w lotto albo znajdziesz worek z pieniędzmi na ulicy. Jednak ja preferuje mieć większą kontrolę nad swoim życiem. Jeśli myślisz podobnie do mnie, nie pozostaje ci nic innego tylko wziąć się do pracy i zademonstrować światu na co cię stać.